Chemia fotograficzna

 

Chemia fotograficzna to drugi pod względem ważności po papierze fotograficznym produkt eksploatacyjny w zakładach fotograficznych. Zużycie chemii jest wprost proporcjonalne do ilości zużywanego papieru fotograficznego. Idzie w parze, jak żona z mężem.

 

chemia fotograficzna

 

 

Na polskim rynku dostępna jest chemia fotograficzna Fuji, Kodak, Tetenal, Agfa Photo, 4MD, Axel

 

 

 

 

Optymalna chemia fotograficzna - zasady :

 

1/  Chemia musi być dostosowana do typu procesu fotograficznego zastosowanego w danym minilabie. W praktyce oznacza to, że produkt odpowiedni dla jednego typu minilaba nie nadaje się do innego typu minilaba np. kartridż CP48S stosowany w minilabach Fuji Frontier nie pasuje do minilabów Agfa d-Lab.

 

2/  W przypadku chemii płynnej w koncentratach powinna być dostosowana do wielkości przerobu czyli w ciągu trzech tygodni powinno się zużyć taką objętość regeneratora jaka jest objętość tanku roboczego. Tak więc przy małych przerobach poniżej 500 zdjęć dziennie wskazane jest stosowanie wywoływacza o dawce regeneracyjnej 160 ml/m2 a wybielacza utrwalającego o dawce 160 ml/m2 lub 215 ml/m2.

 

3/  W przypadku bardzo małych przerobów wskazane jest stosowanie antyutleniaczy dostosowanych do kąpieli wywoływacza i kąpieli wybielacza utrwalającego.

 

4/  W przypadku małych przerobów dawki regeneracyjne muszą być podwyższone aby uzupełnić ilość odpowiednich substancji, których stężenie maleje z powodu procesu utleniania tlenem z powietrza. 

 

5/  Przy małych przerobach czas włączenia minilabu powinien być jak najkrótszy. Ograniczy to proces utleniania, chemia będzie pracowała bardziej stabilnie a jakość zdjęć będzie lepsza. Aby zapewnić klientom wykonanie od ręki zdjęć do dokumentów sugeruje się zastosowanie profesjonalnej drukarki termosublimacyjnej.

 

 

Jeśli szukasz informacji o optymalnym stosowaniu chemii Kodak   »  przejdź na stronę www.chemia-fotograficzna.pl

Jeśli szukasz informacji o optymalnym stosowaniu chemii Tetenal  »  przejdź na stronę www.chemia-fotograficzna.pl

Jeśli szukasz informacji o optymalnym stosowaniu chemii Fuji  »  również polecam stronę www.chemia-fotograficzna.pl

Jeśli szukasz informacji o optymalnym stosowaniu chemii Agfa Photo  » to ....

 

 

chemia fotograficzna chemia fotograficzna kodak

 

 

 

 

chemia fuji