Drukarka DNP DS40

 

Większość firm uznaje, że metoda druku atramentowa i laserowa nie nadają się do druku obrazów. Dla tych przeznaczone są drukarki DNP DS40. Drukarki DNP wykorzystują technikę, metodę termosublimacji. Jakość obrazów druku za pomocą drukarki fotograficznej DNP DS40 jest zbliżona z zdjęciem z fotolabu.

 

Urządzenia atramentowe, choć powielają coraz lepiej, ciągle, nadal nie radzą, dają sobie dobrze w bardzo jasnych strefach  odbitek oraz tam, gdzie prawidłowe są bardzo subtelne przejścia tonalne. Jeszcze bardzo dobre efekty uzyskamy wykorzystując z profesjonalnego urządzenia www.dnpds40.com.pl stosujące metodę druku termosublimacyjnego. Dlatego na z boku bitwy laserowo-atramentowej popularność zyskują urządzenia termosublimacyjne DNP DS40. Dawniej były maszyny bardzo drogie a dodatkowo ograniczone zastosowanie jedynie do drukowania obrazów sprawiało, że termosublimację omijano z daleka. Tematem interesowały się jedynie galerie graficzne, fotograficzne i fotografowie robiących zdjęcia legitymacyjne w 5 minut. Dziś drukarki tego gatunku są stosunkowo mało kosztujące a koszt odbitki w rozmiarze 10x15 cm waha się w granicach 0,28-0,45 złotego. Tutaj dostępny jest papier do drukarki ds40

 


Jest to sposób druku zdjęć polegająca na termicznym nakładaniu stałego barwnika z taśmy na specjalny, odporny na temperaturę papier.
Obraz tworzona jest poprzez kolejne naniesienie trzech podstawowych, bazowych kolorów barwnika (żółtego, purpurowego i niebieskozielonego). Następnie obraz jest powlekany bezbarwną warstwą chroniącą wydruk przed działaniem wilgoci i promieniowania UV.
Dużo znanych drukarek termosublimacyjnych tworzy wydruki w rozdzielczości 300 dpi. Jest to niewiele porównując z atramentówkami osiągającymi 4800 czy nawet 5760 dpi. Tymczasem oglądając skutki wydruku atramentowego i termosublimacji, raczej nie mamy obiekcji, co wybrać. Jeżeli ciągle boimy się tak marnej rozdzielczości fotografii to warto pamiętać, że większość fotolabów ma rozdzielczością rzędu 300-450 dpi, a zwykle nie narzekamy, na ostrość otrzymywanych fotografii. Jakie są gatunki urządzeń termosublimacyjnych. Sprawdź w Tetenal Polska.

 

Inne strony w witrynie:

Fotografia ślubna i fotograf ślubny w nowym wydaniu

 

Komentarze