Tania fotoksiążka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Które produkty fotograficzne są godne uwagi ?

Fotoksiążka zamiast albumu fotograficznego

 

Czy fotoksiążki zastąpią standardowe albumy fotograficzne ?

 

Raczej do takiej sytuacji nie dojdzie choć z pewnością przejmą znaczną część tego rynku. Dla albumów fotograficznych znacznie większym zagrożeniem jest malejąca ilość zdjęć przenoszonych na papier. Badania jednej z firm pokazują że trend ten wynosi ok. 8% w Europie. Wiadomo jest że im mniej zostanie przeniesionych na papier tym mniej zdjęć zostanie włożonych do albumów fotograficznych.

 

Porównajmy cenowo oba produkty

album fotograficzny

 

 

Album fotograficzny na 100 zdjęć w formacie 10x15 kosztuje około 40 złotych. Możemy też przyjąć 70 groszy za średnią cenę zdjęcia 10x15. Tak więc całkowity koszt wyniósłby 110 zł.

 

 

 

 

 

fotoksiążka na 100 zdjęć

 

 

Fotoksiążka na 100 zdjęć w formacie 15x21, w której byłoby 50 stron a na każdej stronie 2 zdjęcia kosztowałaby 75 zł.

 

 

 

 

 

Niektóre osoby zarzucą nam, że można zamówić na Allegro zdjęcia po 19 groszy a album fotograficzny kupić za 20 zł. Tak to prawda. Z drugiej strony można też zamówić fotoksiążkę za 39 zł ale przecież nie chodzi o porównywanie najniższych cen jakie można znaleźć lecz ceny normalne na średnim poziomie.

 

Został więc obalony mit, że fotoksiążka jest dużo droższa niż tradycyjny album fotograficzny ze zdjęciami.

 

Dodatkowo zamówiając fotoksiążkę otrzymuje się produkt o indywidualnym charakterze (a nie z chińskiej manufaktury) dużo bardziej atrakcyjny dla osób oglądających. Można w niej również umieścić swoje opisy i komentarze. Można dodać skany np. biletów czy też prospektów. Układ zdjęć może być różny a nie jednolity jak w albumie fotograficznym. Nie trzeba też obracać fotoksiążki o 90o gdy zmieniają się zdjęcia na stronie z poziomych na pionowe i na odwrót.

 

Na stronie www.foto-projekt.com.pl można zamówić fotoksiążkę . Jest to oferta dla osób zapracowanych, które nie mają czasu na ślęczenie wieczorami nad projektem. Wiadomo, że wiele rzeczy jesteśmy w stanie zrobić samodzielnie ale coraz częściej zlecamy je innym osobom lub firmom. Z reguły zrobią to lepiej.

 

 

Komentarze