Tania fotoksiążka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Które produkty fotograficzne są godne uwagi ?

Turystyka

 

Sposoby na spędzenie wakacji

 

wakacje 2016Kiedy zbliżają się wakacje, każdy z nas staje przed koniecznością podjęcia decyzji - jak je spędzić? Co roku chcemy, aby były wspaniałe i niezapomniane, aby dostarczyły nam bezcennych wspomnień, pozwoliły wypocząć oraz zapewniły dawkę energii na cały kolejny pracowity rok.


Najczęściej wybór nasz pada na podróże. Jednak sama decyzja o wyjeździe to dopiero początek.

 • Góry, jeziora, czy może morze?

 • Polska czy zagranica?

 • Aktywny wypoczynek czy leżenie na plaży?

 • Wyjazd zorganizowany czy turystyka indywidulana?

 

Obie formy wypoczynku mają swoje wady i zalety.

zagraniczne wycieczki autokaroweZorganizowany grupowy wyjazd jest świetnym wyborem, jeśli w wakacje chcemy całkowicie się zrelaksować, nie zawracając sobie głowy takimi kwestiami, jak przejazd, wyżywienie i zakwaterowanie. Zorganizowany wypoczynek sprawdzi się też, jeżeli planujemy się wybrać w miejsce, o którym niewiele jeszcze nam wiadomo - mamy wówczas pewność, że dzięki przewodnikowi i opiece rezydenta niczego nie przegapimy i odwiedzimy wszystkie atrakcje, które warto odwiedzić. Wyjazd zorganizowany powinien też przypaść do gustu osobom, które mają dzieci - biura podróży zapewniają często nie tylko hotele z placami zabaw i atrakcjami dla maluchów, ale też opiekę animatora, który zajmie się naszymi pociechami, podczas gdy my oddamy się zwiedzaniu lub plażowaniu. Odmianą wyjazdów zorganizowanych są wycieczki zagraniczne 2019 o charakterze objazdowym. Podczas takiej wycieczki zwiedza się największe atrakcje turystyczne i najciekawsze zabytki. taką formę wypoczynku szczególnie polecamy dla osób, które nie lubią monotoni i biernego wypoczynku.

 

Indywidualna turystyka będzie zaś dobrą opcją dla osób, które nie przepadają za tłumami, a jednocześnie lubią same o wszystkim decydować, wszystko samodzielnie wybrać i dopiąć na ostatni guzik. Indywidualne zwiedzanie pozwoli nam poznać miejsce, w które się wybierzemy, od podszewki, zapuścić się w jego mniej popularne rejony i obejrzeć to, czego zazwyczaj turyści nie oglądają. Indywidualny wyjazd często wiąże się też z mniejszymi kosztami - szczególnie, jeśli w docelowym miejscu mamy znajomych, u których możemy przenocować, bądź też korzystamy z usługi coachsurfingu, czyli rezerwacji - poprzez dedykowane portale internetowe - noclegów w prywatnych mieszkaniach.


wyjazd wakacyjnyNiezależnie od tego, na jaką formę wypoczynku się zdecydujemy, należy pamiętać, że niezawodnym gwarantem udanych wakacji jest uśmiech i pozytywna energia. To one sprawią, że nawet jeśli coś pójdzie nie tak, mimo wszystko będziemy się dobrze bawić, a nasze wakacje będą wspaniałe, ekscytujące i pozwolą nam naładować akumulatory na kolejny rok.

 

 • Narty na Słowacji

  Największym atutem wybrania się na narty w Słowacji jest jej dogodne położenie. Rano wyjeżdżamy z domu, a wieczorem już możemy śmigać na nartach. Zmodernizowane centra narciarskie, których na Słowacji jest mnóstwo, wyposażone są w wieloosobowe kolejki linowe i gondolowe, trasy dla snowboardzistów, halfpipy, sztucznie zaśnieżane trasy, skiserwisy.

 • Ogród Keukenhof i parada kwiatów

  Jedną z najwspanialszych atrakcji Holandii, jest położony, pomiędzy Amsterdamem a Hagą, w miejscowości Lisse, 32 hektarowy, największy na świecie ogród roślin cebulowych, Keukenhof.

 • Wycieczka własnym samochodem

  Indywidualny wyjazd zagraniczny swoim własnym samochodem to z pewnością duże przedsięwzięcie, które dla wielu osób wydaje się niemalże niemożliwe do zrealizowania. Wystarczy jednak pamięć o odpowiednim przygotowaniu, aby mieć pewność, że stanie się on niezapomnianą przygodą.

 • Najpiękniejsze plaże

  Do jednych z najbardziej, ciekawych i wartych obejrzenia plaż należą plaże

 • Miasta w Północnych Włoszech

  Z drugiej strony Północne Włochy oferują nam bogate w czystą naturą krajobrazy, a są to na przykład atrakcje w postaci gór, i to nie byle jakich, bo samych Alp. Oprócz tego, interesujące do zwiedzania są także jeziora podalpejskie. Poza tym bardzo ważkim atutem Północnych Włoch są też dwa wybrzeża: Morza Śródziemnego i Morza Adriatyckiego.

 • Północne Włochy

  Miasta Północnych Włoch - które śmiało możemy określić mianem zabytkowych - takie jak Werona i Padwa zdecydowanie również zasługują na ich zwiedzenie. Tak jak skądinąd Genua, której Starówka jest wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W mieście tym znajdziemy chociażby muzeum morskie czy też tzw. model biosfery ziemskiej. Nastrajającą do refleksji atmosferę zwiedzania pogłębią dodatkowo zabytkowe pałace, których jest tam cała mnogość.

 • Piękny ogród kwiatowy w Keukenhof

  Każdego roku tulipany, żonkile i hiacynty we wszystkich barwach i kształtach; są sadzone według przyjętego na dany rok tematu. Dziś dywany tulipanów, hiacyntów i żonkili zachwycają turystów z całego świata.

 • Dozwolona prędkość

  W Polsce każdego roku na drogach ginie kilka tysięcy osób, w roku 2014 w wyniku kolizji i wypadków drogowych śmierć poniosło 3202 osoby, są to zatrważające dane, które jednak nie do końca wpływają na wyobraźnię kierowców. Wszystkie te wypadki zazwyczaj mają jedną przyczynę, nadmierna prędkość i brak ostrożności to śmiertelne połączenie, które zbiera każdego roku swoje żniwo.