Zdjęcia wywoływane przez internet

 

 


Usługa fotograficzna polegająca na tzw. wykonywaniu zdjęć przyjmowanych online przez internet jest świadectwem postępu czasu i podążanie za możliwościami nowych technologii. W pierwszej fazie zdominowała rynek ogólnopolski (laboratoria kierowały uslugę do klientów z całego kraju) ostatnio staje się dostępna lokalnie czyli kierowana do mieszkańców konkretnego miasta lub nawet konkretnej dzielnicy.

 

 

wywoływanie zdjęć przez internetCoraz większa lokalna dostępność usługi powoduje, że klienci nie wysyłają swoich zdjęć na drugi koniec Polski lecz przekazują lokalnemu zakładowi fotograficznemu. Ma to wiele zalet. Choćby to że, zakład może dalej istnieć i oferować również inne usługi fotograficzne. Zakład ten płaci podatki w tej samej gminie. Pracownicy zakładu są klientami innych firm w tym samym mieście. W ten sposób zyskuje cała lokalna społeczność.

 

Co jest potrzebne do obsługi zdjęć przez internet ?

 

Praktycznie potrzebny jest tylko specjalistyczny program internetowy, który umożliwia dodawanie plików przez zamawiających  i ich transfer do laboratorium. Dobry a zarazem nie drogi tego typu program jest

 

Program ten ma jeszcze inną zaletę - może funkcjonować jako platforma do przyjmowania zamawiań na fotogadżety (np. fotokubki, fotokoszulki, fotopuzlle, ramki magnetyczne) oraz jako sklep internetowy z albumami czy ramkami fotograficznymi . Pozwoli to wygenerować dodatkowy zysk.

Obecnie dobrym rozwiązaniem dla wielu zakladów fotograficznych jest drukarka Epson d700. Gwarantuje ona wysoką jakość zdjęć. Dostępny jest papier glossy do D700 oraz papier luster (półmatowy).

 

 

Pizzę nie musisz jeść w lokalu przywiązą ją do domu

 

Według tej zasady warto w ramach własnej firmy lokalnie dostarczać klientom zdjęcia do domów. Zamiast płacić obcym firmom kurierskim możemy dać komuś zarobić lub dorobić. Z pewnością ta osoba dostanie jeszcze napiwek a my być może sprzedamy dodatkowo album, czy ramkę.