Tania fotoksiążka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Które produkty fotograficzne są godne uwagi ?

Aparat cyfrowy

 

Jednymi z najczęstszych problemów, z którymi boryka się obecnie wielu nowych fotografów są „drgania aparatu”. Wówczas obrazy wydają się rozmyte. Zwykle dlatego, że aparat nie był nieruchomy, gdy robiliśmy zdjęcie. Jest to szczególnie powszechne w przypadku zdjęć robionych w słabym oświetleniu, gdy migawka jest otwarta przez dłuższy czas.

 

jak trzymać aparat cyfrowyNawet najmniejszy ruch aparatu może spowodować, że zdjęcie będzie zamazane. Jedynym wyeliminowaniem całkowicie tego problemu będzie użycie statywu. Najczęściej użytkownicy aparatów cyfrowych trzymają go na długość ramion, z dala od nich, gdy wykonują zdjęcia. Taka sytuacja moze grozić wypadnięciem aparatu z rąk i jego upadek na ziemię. W takim przypadku aparat trzeba oddać do serwisu. Tutaj znajdziesz namiar  na  serwis aparatów cyfrowych. Wracając do tematu. Często też trzymają go z jednej strony. Chociaż może być to dobry sposób, aby wykadrować zdjęcie (dość stabilnie), to jednak takie trzymanie aparatu zwiększa szanse na kołysanie lub drżenie, gdy chcesz zrobić zdjęcie.

 

zepsuty aparat cyfrowyStatywy są najlepszymi sposobami, aby zatrzymać drgania aparatu, ponieważ mają trzy solidne nogi, które utrzymują aparat bardzo spokojnie. Ale jeśli nie masz jeszcze statywu, pamiętaj przede wszystkim o tym, że zwiększyć stabilność aparatu trzymając go w obu dłoniach. Chociaż może być to kuszące, aby pstrykać jedną ręką, to trzymanie w dwóch rękach jest bardziej skuteczne (tak samo jak lepsze są trzy nogi statywu, zamiast jednej). Trzymanie aparatu może zależeć od rodzaju aparatu, z jakiego korzystasz oraz od Twoich preferencji. Oczywiście nie ma dobrych ani złych sposobów, ale warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Po pierwsze prawą ręką chwyć prawy koniec aparatu. Pozycja lewej ręki będzie zależeć od aparatu, ale ogólnie powinna utrzymać ciężar aparatu i powinna znajdować się pod aparatem lub wokół obiektywu, jeśli masz DSLR.

 

Zobacz również: papier do drukarki atramentowej epson

 

Jeśli robisz zdjęcia przy użyciu wizjera i chcesz mieć ładne zdjęcie, pamiętaj by aparat mocno opierał się na Twoim ciele, w ten sposób zyskasz bowiem stabilność. Jeśli zaś używasz LCD upewnij się, że nie trzymasz aparatu zbyt daleko od siebie. Zwiększysz stabilność, gdy oprzesz się o ścianę lub drzewo lub usiądź albo klękniesz. Jeśli musisz stać i nie możesz się o nic oprzeć, umieść stopy na szerokość barków, to zwiększy Twoją stabilność.

Komentarze